Tomáš Hanuš - Arni Archery

Tomáš Hanuš - ARNI

Mistr světa asociace IFAA 2017 (World Bowhunter Championship), Mistr Evropy v terénní lukostřelbě IFAA (EFAC) 2017, trojnásobný mistr Evropy asociace IFAA 2018, 2016, 2014 (European Bowhunter Championship) a vicemistr Evropy 2014, mistr Evropy 2012 a vicemistr světa 2013 asociace World Archery v kategorii longbow.

Střílení z luku, tato dnes již zdánlivě zbytečná činnost, nám může v dnešní, stresem nabité době, přinést nečekaně mnoho krásných zážitků. Učí nás koncentraci a pokoře, což jsou dvě základní věci, bez kterých se lukostřelba neobejde.

Mnoho z nás nejvíce oslovila ze všech lukařských stylů, tzv. „instinktivní lukostřelba“. V České republice se intenzivně rozšiřuje 3D lukostřelba na polyuretanové terče, divoká zvířata v životní velikosti. K instinktivní lukostřelbě se používají tzv. tradiční luky, tedy převážně dřevěné luky, bez jakýchkoliv mířidel. Toto je styl, ke kterému může naše firma poskytnout všechny potřebné informace, a pro který jsou vyráběny i naše luky. Zkušenosti z výroby luků se mi podařilo přenést i do soutěžní činnosti. V roce 2012 jsem získal titul mistra Evropy asociace World Archery (WA), v roce 2013 jsem se stal vicemistrem světa této asociace a v roce 2014 jsem se stal mistrem Evropy asociace International Field Archery Association (IFAA) a vicemistrem Evropy asociace WA. V roce 2016 jsem obhájil titul mistra Evropy IFAA. Rok 2017 pro mne znamená dosavadní vrchol mé sportovní kariéry, když jsem získal titul Mistra světa IFAA 2017 a současně se stal Mistrem Evropy v terénní lukostřelbě IFAA (EFAC) 2017.

Pro zájemce o mé poznatky z tréninku, závodní činnosti a výroby luků, jsou určeny "Víkendy s Arnim", kde se snažím zábavnou formou sdělovat vše užitečné, co o 3D lukostřelbě vím. 

Více se o 3D lukostřelbě můžete dočíst v části „Co já na to?“. Pro podrobné shlédnutí luků doporučuji použít klávesovou zkratku Ctrl+. Tato zkratka je užitečná zejména v galerii označené jako "Fotografie-detail". 

 

 

 Originál je jen jeden

 

 

Naši partneři

Lukostřelecký klub ITA Club

Lukostřelecký klub
ITA Club

Direct Alpine

oblečení bez kompromisů

Yate

outdoor, terčovnice

Yate

mediální partner