Tomáš Hanuš - Arni Archery

"Víkendy s Arnim"

I pro rodinné příslušníky, blízké…

Místo: Krkonoše, Chata Karolínka, Benecko č.p. 41 512 37, GPS souřadnice Karolínka Loc: 50°40'2.82"N, 15°33'41.294"E (http://www.chatakarolinka.cz/). 

Doprava: vlastními vozidly, prostředky hromadné dopravy.

Účastníci: Věk od 17 let, mladší jen výjimečně, po dohodě. Vybavení vlastní nebo na zápůjčku (požadavky na zapůjčení nutno hlásit předem, ceny jsou uvedeny na konci propozic). Kurz není vhodný pro kategorie bare bow, olympijské a kladkové luky.

Doprovod: Věk od 17 let, mladší jen výjimečně, po dohodě.

Termíny:

 • 12. - 14. 4. 2019 (naplněn, již není možné se přihlásit)
 • 7. -  9. 6. 2019 (naplněn, již není možné se přihlásit)
 • 18. - 20. 10. 2019

Přihlášky: ZDE. Doporučujeme, vzhledem k velkému počtu zájemců, včasné přihlášení.

Cena: 5.120 Kč/os (cena zahrnuje kurzovné, stravu, ubytování, lázeňský poplatek). Pro lukostřelce, kteří se účastní kurzu opakovaně, sleva 500 Kč, prosíme, připomeňte při placení.

Přihlášku považujeme za závaznou po uhrazení zálohy 1.500 Kč na č.ú. 264747431/0300, variabilní symbol: rodné číslo před lomítkem. Do zprávy pro příjemce uveďte prosím své jméno a příjmení. V případě odhlášení z kurzu, pokud se nepodaří zajistit náhrada, je záloha nevratná. Přijetí zálohy Vám bude potvrzeno na Váš e-mail. Doplatek 3.620 Kč, na místě. Pokud se Vám stane, že se nemůžete z různých důvodů kurzu zúčastnit, prosíme o včasné info. Zálohu Vám v případě přihlášení dostatečného počtu lidí vrátíme, příp., pokud budete mít zájem, můžete se zúčastnit následujícího kurzu. 

Využijte možnosti pořízení dárkových poukazů pro své blízké, přátele, známé. Objednávky lze zaslat volnou formou na lkarni@seznam.cz s uvedením kontaktu na vás, jména obdarovaného a adresy pro zaslání dárkového poukazu, nebo lze poukaz objednat telefonicky na tel. č. 602 106 062.

Účastníci kurzu obdrží na závěr pamětní list a slevový poukaz ve výši 1.500 Kč na luk ARNI Archery dle vlastního výběru, vyjma typu Prime. 

Stravování:

-          Účastníci kurzu mají stravu zajištěnou automaticky. V přihlášce se vyplňuje pouze požadavek na stravu navíc - pro doprovod. 

-          Začíná se večeří v pátek, končí obědem v neděli. Nelze objednat např. jen snídaně apod. 

-          V případě zájmu o bezlepkovou či vegetariánskou stravu uveďte svůj požadavek v přihlášce v poznámce.

-          Změna jídelníčku vyhrazena. 

-          Cena stravy pro doprovod: snídaně 60 Kč, oběd 100 Kč, večeře 100 Kč.

-          Průběžně možnost zakoupení občerstvení (limonády, pivo, víno, čaj, káva, sušenky atd. - běžný sortiment).

-          Na pátek a sobotu večer, které bývají delší, posedí se, možnost objednání 2. večeře (kolem 21 hodiny) - výborného tataráku s topinkami, cena 120 Kč - uveďte "mám zájem o tatarák v pátek" apod., do poznámky v přihlášce. 

Ubytování: Cena pro doprovod 350 Kč/noc. Klasická, velmi dobře zařízená horská Chalupa Karolínka, s vlastní restaurací přístupnou účastníkům kurzu po celou dobu. Přezůvky s sebou! Doporučujeme prohlédnout si webové stránky chalupy. Je možnost vzít s sebou partnera. Rodinní příslušníci a další blízcí mají přístup do prostor konání kurzu v době praktické části v omezené míře tak, aby nedocházelo k narušování programu (parkúr, rozstřeliště). Mohou využívat všech prostor, kde program neprobíhá, využít krásného prostředí k vycházkám, zapůjčit si lukostřelecké vybavení, zastřílet si samostatně (ceny jsou uvedeny níže). V případě pěkného počasí doporučujeme doprovodu vzít si s sebou in line brusle. Pokud máte zájem o společné ubytování, uveďte do přihlášky požadavek, manželská postel apod. V případě volné kapacity zajistíme. Je potřeba počítat s omezením soukromí v době kurzu (více osob ubytovaných na pokoji, hluk při večerním posezení v restauraci). Hudební nástroje vítány.

PRODLOUŽENÍ POBYTU před, příp. po kurzu DOPORUČUJEME OBJEDNAT PŘEDEM. Kontakt na objednávky ubytování je uveden na konci těchto propozic.

Program:

Pátek:

 •          16:00 - 17:00 hod. příjezd, prezentace, ubytování;
 •          18:00 večeře

Pátek až neděle:

Teoretická část:

 •          bezpečnostní a organizační pokyny
 •          seznámení s Tomášem Hanušem - ARNIM
 •          diskuse o používaných stylech, možných chybách s jednotlivými střelci
 •          psychologická příprava střelce na závod (karimatky s sebou)
 •          teorie střelby a míření, názorné ukázky
 •          komentovaná videoprojekce (Fred Asbell, Howard Hill, ad.); mezinárodní závody s českou účastí
 •          optimální vybavení lukostřelce na 3D závod
 •          zkušenosti ze závodů

Praktické tréninkové bloky

 •          rozcvičení
 •          postoj
 •          dýchání
 •          napínání luku
 •          míření
 •          vypouštění
 •          odhady vzdáleností
 •          technika střelby ve změněných podmínkách (jak se vypořádat s výškovými rozdíly, nedostatkem místa při výstřelu, terénními a přírodními překážkami – stromy, větvemi, optickými klamy – rokle, skály apod.)
 •          parkúr, praktický výcvik

Závěr:

 •          vyhodnocení, předání pamětních listů – osvědčení o absolvování kurzu, rozloučení.

 

Předpokládaný odjezd z místa konání kurzu v neděli v 14 - 15 hodin.

Doporučujeme zhlédnutí fotografií a videí z předchozích kurzů: http://luky.arni.cz/cz/fotogalerie-z-akci/ nebo krátké videoreportáže Televize Krkonoše: http://www.televize-krkonose.cz/article.php?id=339 

 

Pronájem lukostřeleckého vybavení: V případě, že nemáte své vybavení, uveďte v přihlášce v poznámce, že máte zájem o komplet vybavení, nebo máte nějakou část výstroje apod. Rovněž uveďte, zda jste levák, či pravák. Možnost i pro rodinné příslušníky, blízké (luk, chránič předloktí, toulec, šípy, rukavička), cena 150 Kč/den, úhrada zničených, ztracených šípů 200 Kč/ks (stává se výjimečně), poškození – dle druhu poškození.  

Doplňky pro lukostřelce: Na místě možnost zakoupení doplňků: chráničů předloktí, toulců, rukavic, tětiv (vhodné dohodnout předem s T.Hanušem na tel.č. +420 732 508 641). Platba jen v hotovosti na místě. 

Ubytování: Prodloužení pobytu, speciální požadavky, dotazy, rezervace: kontakt: Josef Štěpán, +420 777 142 154www.chatakarolinka.cz 

Informace o programu, přihlášky, odhlášení, dárkové poukazy - kurzy: Petr Maralík, +420 602 106 062.