Tomáš Hanuš - Arni Archery

JEKYLL

Jekyll

Je několik známých i méně známých světových výrobců, od kterých by se dal podobný luk koupit. Ovšem každý výrobce je v něčem dobrý a v jiném už tolik ne. Rozhodování pro jeden konkrétní luk je potom otázkou priorit a kompromisů.

Protože nám se u žádného domácího ani světového výrobce nepovedlo najít takový luk, který bychom si bez výhrad rádi koupili, rozhodli jsme se „Jít vlastní cestou“ a zkonstruovat si svůj „ideální“ luk.

Při konstrukci a designu tohoto luku jsme se snažili o to, aby těch kompromisů bylo co nejméně a pokusili jsme se poskládat nejlepší konstrukční prvky a detaily finálního provedení do jednoho funkčně a esteticky špičkového luku.

S péčí a důrazem na funkci a krásu přistupujeme k výrobě každého konkrétního luku!

Konstrukční koncepce Jekylla

Jekyll je bezpochyby hybridní luk. Silně reflexně deflexní průběh ramen tohoto luku spojuje jedinečným způsobem výhody dlouhého a reflexního luku.

Mezi hlavní patří příjemná plynulá nátahová křivka bez znatelného progresivního „stackingu“ a klidný tichý výstřel bez nepříjemného „hand shocku“a pleskání tětivy do ramen.

Přesnost střelby a tolerance střeleckých chyb je neuvěřitelná!

Rychlost výstřelu je jen o několik ft/s nižší než u špičkových reflexních luků, ovšem znatelně vyšší než u běžných longbow nebo reflex luků. Při střelbě těžšími loveckými šípy se kvalita naší konstrukce projeví menším poklesem výletové rychlosti šípu než u reflexních luků.

 • Ramena jsou z důvodu maximálně účelného využití moderních materiálů (skelný příp. carbonový laminát) široká a tenká s plynule se zvětšující reflexí směrem od středu ke konci ramen. Tento průběh reflexe ramen umožňuje progresivní zužování a ztenčování ramen směrem ke koncům, což spolu s trapezovým profilem snižuje jejich váhu.
  To v konečném výsledku zvyšuje výletovou rychlost šípu a odstraňuje „hand shock“ luku. Navíc takto koncipovaný luk je velmi stabilní!
 • Střed luku a střed madla se téměř shoduje, což umožňuje i nižší „longbow“ držení. Vysoké „pistolové“ držení je také možné.
  Tvar madla lze individuálně upravit při osobní účasti budoucího majitele.
  U provedení „Classic“ je okno vykrojené 1/16“ směrem ven od podélné osy luku, což dává velký prostor pro sladění luku a šípů případnou změnou tloušťky boční zakládky a navíc splňuje pravidla IBO pro kategorii Longbow.
 • Tětiva je velmi důležitou součástí luku, která výrazným způsobem ovlivňuje jeho chování.
  V současnosti jednoznačně upřednostňujeme nekonečnou tětivu z 16 vláken Fast Flite Plus pro luky od 45 do 65 liber. Pro slabší luky 14 vláken, pro silnější 18 vláken.
  Striktně doporučujeme tětivu vybavit „tlumiči vibrací“ ve formě vlněných bambulí a jim podobných. Jedna tětiva s bambulemi je dodávána ke každému luku zdarma.

Provedení Jekylla:

 • Classic má běžný typ madla „locator grip“ s oknem a výrazným shelfem pro založení šípu.
  Nutno rozlišovat levé a pravé provedení!!!
 • Trad má kožené madlo bez okna opatřené nevýraznou opěrkou pro šíp.
  Můžete si dodatečně rozmyslet v které ruce budete luk držet.

Doporučení pro Jekylla

Délka luku: Délka nátahu: BH:
60" 26" 6.25" až 7.0"
62" 29" 6.5" až 7.25"
64" 32" 6.75" až 7.5"

Síla luku: 25 - 50 lb.

Upozornění

Všechny uvedené údaje ohledně počtu vláken tětivy, výšky tětivy a velikosti tlumičů na tětivě jsou orientační a podléhají individuálnímu nastavení luku. Změnou těchto veličin můžete dosáhnout lepšího a tiššího nastavení luku při vaší střelecké technice a použitých šípech.
Ideální celková váha šípu je 9 až 10 grns/lb skutečné nátahové síly luku. Pro lov i více.
Čím těžší šíp zvolíte, tím déle vám bude náš Jekyll sloužit.
Minimální váha šípu je 8grns/lb skutečné nátahové síly luku!!!

varovani =)

S koupí Jekylla ztrácíte "výhodu" výmluvy na nepřesnost luku. Možnost vzniku psychické závislosti na přesném střílení! =)

 Materiál a ceny.

Zaujaly Vás naše luky? Vyrobíme je i pro Vás

Napište nám, budeme Vás kontaktovat.