Tomáš Hanuš - Arni Archery

Svátek luku a nože na zámku Sychrov 23. 9. 2017

11.09.2017

Svátek luku a nože na zámku Sychrov 23. 9. 2017

"Zdarec všichni. 

V roce 2014 jsme se rozhodli se skalanskými Ostrostřelci a Pražskými větvemi uspořádat akci, která by byla o lukostřelbě, přírodě, řemesle, o historii. A hlavně nejen pro nás, ale taky pro veřejnost. Kdybychom tušili, kolik za tím bude práce, nervů a investic, asi bychom do toho nešli. Ani se mi tomu nechce veřit, ale letos nás čeká již 4. ročník této akce. Přikládám pozvánku Lukostřeleckého klubu ARNI-Valteřice a předem se omlouvám, že se letos nezúčastním. Budu nahánět 3D zvířátka ve Francii na mistrovství světa asociace World Archery. Pomáhal jsem chlapům alespoň v přípravě, trať bude zajímavá, máte se na co těšit!" :

Připraveny pro Vás budou:

  •          3D závod, 18. kolo Českého poháru (možnost objednání bezlepkové a vegetariánské stravy, prosíme nahlásit e-mailem na lkarni@seznam.cz, nebo telefonicky na 602 106 062 nejpozději do večera 20. 9. 2017. Oběd pro ostatní: bramborový salát a řízek, v ceně oběda je perník, čaj, káva. Dále viz propozice 
  •          závod ATL, pořádaný našimi kamarády, skalanskými Ostrostřelci
  •          závod olympijské lukostřelby pořádaný LK Žebrák
  •          ukázky tradiční lukostřelby z různých koutů světa (japonské, indiánské, středověké, bojové)
  •          prodejní výstava řemesel, nožířů (akce se účastní výrobci a prodejci luků a 10 vynikajících nožířů z celé ČR, k vidění budou také ukázky práce kovářů a studentů ze SUPŠ a VOŠ Turnov)
  •          miniparkúr pro děti - pro všechny příchozí děti možnost 30 výstřelů na makety zvířat na dětském okruhu
  •          středověký dětský kout s rytířským výcvikem a písařskou dílnou (zajišťuje Doba Karlova)
  •          pro neregistrované dospělé střelba pod dohledem instruktorů (ve vymezených prostorách také možnost střelby z vlastního luku)
  •          z pátku na sobotu posezení při kytaře v zásobní zahradě, sousedící se zámeckou zahradou
  •          ze soboty na neděli tradiční country bál (hraje Bára, Karlos a jejich kapela Funny Grass)

Prosíme, dodržujte po celou dobu konání akce bezpečnostní opatření a nestanujte a neparkujte v těsné blízkosti zámeckých hradeb. Jsou zvětralé a jsou postupně opravovány.

Pro naši potřebu bude v zásobní zahradě stánek s občerstvením, toalety ToyToy, vojenská umyvadla se studenou vodou, přípojky na el. proud. Ubytování ve vlastních stanech, v obytných automobilech, přívěsech, či pod širákem. Zásobní zahrada má částečně nový zpevněný povrch.

V sobotu je možné koupit snídani od 7.00 v Oranžérii (polévka, párky, koláče, nápoje) nebo posnídat u stánku v zásobní zahradě. Oběd opět v Oranžérii (v rámci závodu), večer se otevře v rámci country bálu opět v zásobní zahradě občerstvení.

Dá se tedy přijet v pátek odpoledne a zůstat až do neděle. Zúčastnit se ale můžete kterékoli části programu, přijet třeba jen v sobotu ráno a v sobotu po závodu odjet. Budeme rádi, pokud přijedete i jen na část víkendu.


Přihlášky na závod ATL naleznete na:

http://lukostrelec.cz/kalendar-akci/knizeci-lov-na-zamku-sychrov-2017/

 

Přikládáme odkazy na foto z minulých ročníků. Prosíme, pozvěte všechny známé, rodiny, přátele, ať se přijedou v sobotu 23. 9. na Sychrov podívat a poznají s Vámi kouzlo lukostřelby.


http://luky.arni.cz/cz/fotogalerie-z-akci/sychrov-2014/

http://luky.arni.cz/cz/fotogalerie-z-akci/sychrov2015/

http://luky.arni.cz/cz/fotogalerie-z-akci/sychrov-2016/

http://dlouhesipy.rajce.idnes.cz/Sychrov_2016/

 

Pohyb psů na vodítku v zásobní zahradě bude tolerován, v dalších částech zámku je zakázán.

 

Hlavním organizátorem akce a kontaktní osobou je Olinka Žáková, 603 169 425.

 

 

Děkujeme za podporu akce firmě