Tomáš Hanuš - Arni Archery

Hammer - luk pro dospělé začátečníky

Hammer

Dostávám poměrně hodně dotazů od začínajících lukostřelců, který luk z mé nabídky si mají vybrat. Častou volbou (chápu, že i z finančních důvodů) je Prime, ale to je luk spíše pro dětské a juniorské adepty lukostřelby. Také je dost lidí co chtějí luk co nejjednodušší, takovou tu "křivou větev". Oba tyto tábory by mohl zaujmout "Hammer".

Jedná se o luk, který, ač se to zdá podivné, stále ještě patří do rodiny dlouhých luků, tedy „longbow“. Splňuje totiž pravidlo, že se tětiva smí dotýkat ramene pouze v jednom bodě. Pravidla asociace WA (World Archery) navíc vyžadují minimální délku luku pro muže 64". Pravidla IFAA (International Field Archery Association) pro kategorii longbow vyžadují klasický D profil luku (v napnutém stavu), takže v těchto soutěžích můžete střílet s Hammerem v kategorii TRRB a používat carbonové šípy.

Zařazení do jednotlivých kategorií, ale rozhodně není to, co řeší lukostřelecký nováček. Pro toho je spíše zajímavé, že se z tohoto typu luku dá střílet z obou gardů, a tak se nemusí v rodině řešit příp. druhý luk.

Hammera je možno i upravovat dle požadavků zákazníka. Zde to bude asi nejvíce u středu, kde je možné preferovat pouze jeden gard, nebo šelf tvořený pouze kůží (bez zapuštění do těla luku), nebo "vytunění" středu laminátem... Vše je věc osobních priorit. I Váš první luk tak může být "custom made" :-)

Délka luku: 64"

Síla: 25 - 50lb

Materiál a ceny.

Gefallen Ihnen unsere Bögen? Wir bauen gerne auch einen passenden Bogen für Sie.

Kontaktieren Sie uns! Wir antworten so schnell wie möglich.