Tomáš Hanuš - Arni Archery

Nový materiál do středů luků

06.01.2017

Nový materiál do středů luků

Jak jsem popsal dříve (viz článek v sekci "Co já na to"), nepoužívám cizokrajné dřeviny, ale to neznamená, že bych lukostřelce chtěl ochudit o zajímavý atraktivní design luků. Pokud sledujete mé stránky, tak už víte, že nabízím tzv. "stabilizované dřevo". Tím je myšlen proces, kde rozhodujícím prvkem technologie je obrovský tlak, kterému je dřevní hmota vystavena. Takto vzniklý materiál má výborné vlastnosti, ale omezený výběr barevností na světlá, tmavší, nejtmavší.

NOVĚ nabízím jiný způsob stabilizovaného dřeva "Vaku-stab". Jak již z názvu vyplývá, jedná se o metodu, kde je  použito vakuum, kde se dřevo nechá po určitou dobu ponořené ve speciálním epoxidu, a tím dojde k dokonalému prosycení dřeva. Výsledkem je stabilní a těžké dřevo. Výhodou je, že je možné použít i méně hodnotné dřeviny, kde jsou různé suky, svaly, záběhy a dokonce i praskliny!!!! Je možné vytvářet i barevné varianty např. ořech ztmavit, nebo mu dát i třeba zelený odstín - fantazii se meze nekladou.

Nabídka pro zájemce o stavbu luku:

Pokud chcete mít svůj jedinečný luk, nabízím možnost dodat mně Vaše dřevo (hranol 40x50x350mm). Já ho zastabilizuji a použiji při stavbě Vašeho originálního luku. Umím si představit, že jste měli u domu třeba ovocný strom, se kterým jste vyrůstali a musel ustoupit  třeba cestě, vyvrátil ho vítr, srazil blesk. Máte z něj doma léta dřevo - tak to je ideální adept pro Váš luk a jen Vy budete znát tu nadstavbu, co pro Vás ten kousek "materiálu" znamená.

 

Unsere Partner

Lukostřelecký klub ITA Club

Lukostřelecký klub
ITA Club

Direct Alpine

oblečení bez kompromisů

Yate

outdoor, terčovnice

Yate

mediální partner