Black Opium max rozliseni

Důvod vzniku tohoto modelu je vlastně čistě osobní.

Chtěl jsem si postavit luk pro sebe, pro můj styl střelby. Mám i přes svou výšku 191cm poměrně krátký nátah (27,5"). Taky jak si mnohý "všímavý" lukostřelec uvědomí, od určitého věku je čím dál větší problém s regenerací a tahat denně 50lb luk není moc výhodné. Zadání pro nový model bylo tedy jasné, při nižší nátahové síle zachovat výkon! V mém případě to znamenalo zachovat tzv. "nulový bod" na 50m (kat.LB).

Vydal jsem se tedy cestou "umělého" prodloužení nátahu (díky reflexnímu středu) a maximálně agresivního profilu ramen v rámci zachování D tvaru luku s napjatou tětivou. Ostatní principy zůstávají shodné s už vyráběnými luky, tedy těžší střed - eliminující na minimum handshock a co možná nejlehčí ramena - rychlá akcelerace a minimální setrvačnost při "doběhu".

 bo01

Můj záměr se zdařil a vítězství na ME IFAA v Německu + světový rekord v kole Standard round to jen potvrdilo. Black Opium je droga, které můžete bez obav propadnout i Vy. Arni.

 

Délka luku:

  • 66" pro délku nátahu 25 - 28"
  • 68" pro délku nátahu 27 - 30"

Síla luku:

  • 25 - 50 lb.

Brace Height: stejně jako u většiny luků s D profilem je i zde velice tolerantní a pohybuje se díky tvaru středu nízko i lehce pod 6" optimum je lehce +6".