hammer


Dostávám poměrně hodně dotazů od začínajících lukostřelců, který luk z mé nabídky si mají vybrat. Také je dost lidí co chtějí luk co nejjednodušší, takovou tu "křivou větev". Oba tyto tábory by mohl zaujmout "Hammer".

PHOTO 2019 11 27 09 11 10 2

Jedná se o luk, který, ač se to zdá podivné, stále ještě patří do rodiny dlouhých luků, tedy „longbow“. Splňuje totiž pravidlo, že se tětiva smí dotýkat ramene pouze v jednom bodě. Pravidla asociace WA (World Archery) navíc vyžadují minimální délku luku pro muže 64". Pravidla IFAA (International Field Archery Association) pro kategorii longbow vyžadují klasický D profil luku (v napnutém stavu), takže v těchto soutěžích můžete střílet s Hammerem v kategorii TRRB a používat carbonové šípy.

PHOTO 2019 11 27 09 11 11 2

 

Zařazení do jednotlivých kategorií, ale rozhodně není to, co řeší lukostřelecký nováček. Pro toho je spíše zajímavé, že se z tohoto typu luku dá střílet z obou gardů, a tak se nemusí v rodině řešit příp. druhý luk.

 

Hammera je možno i upravovat dle požadavků zákazníka. Zde to bude asi nejvíce u středu, kde je možné preferovat pouze jeden gard, nebo šelf tvořený pouze kůží (bez zapuštění do těla luku), nebo "vytunění" středu laminátem... Vše je věc osobních priorit. I Váš první luk tak může být "custom made" :-)

PHOTO 2019 11 27 09 11 12

 

Délka luku: 64"

Síla: 25 - 50lb