Jak správně změřit délku nátahu

Délka nátahu je údaj, který se u střelců v průběhu času může měnit. Úzce totiž souvisí s tím, jaký střelecký styl používáme. Jistě se shodneme, že každý z nás během doby svůj styl minimálně upravil, když ne úplně změnil.

Pokud chcete opravdu zjistit délku svého nátahu - toho reálného!!! Není možné měřit staticky třeba v dílně. Mnohokrát jsem viděl jak při tomto měření dosáhl střelec nátahu, kterému se při reálné střelbě potom už nikdy ani nepřiblížil.....

Připravíme si nejlépe dva šípy na které si naměříme od dna končíku hodnoty nátahu, které předpokládáme tzn. myslíme si, že náš nátah je kolem 28" nakreslíme výrazným fixem na šíp údaje 26-29". Je třeba měřit v průběhu tréninku, kdy jsme rozstřílení zahřátí a dosahujeme určitého soustřelu. Ze vzdálenosti kolem 18m začneme střílet sadu deseti šípů a v polovině této sady vystřelíme i naše označené šípy. Tady je třeba, aby váš kolega natočil detail těchto označených šípů v nátahu resp. pozici značek vůči vnějšímu obrysu luku.

DŮLEŽITÉ je aby označené šípy dopadly do terčovnice + - blízko těch již vystřelených!!!!! Pokud totiž budou např. výrazně nad, tak jsme se nechali ovlivnit a protáhli nátah tam, kde ho reálně nemáme....

Obzvláště pány bych chtěl uklidnit, že délka nátahu opravdu nesouvisí s délkou čehokoliv jiného, takže buďte v klidu...  :) :) :) .

 

 

Zpět